Silifke Üreticilerine, GÖKSU Sulama Birliğinden DARBE!
Mersin Sondakika

Silifke Üreticilerine, GÖKSU Sulama Birliğinden DARBE!

Göksu Sulama Birliği, üreticilere ihtar çekmeden icra ödeme yazısı gönderince üreticiler ne yapacaklarını şaşırdılar! Devlet üreticilere destek vermeye çalışırken, Göksu Sulama Birliğinin üreticilere “Siz Kimsiniz” dercesine icra ödeme tebligatı göndermesi çiftçileri tepkisine neden oldu.
Bu haber 2021-05-13 17:21:47 eklenmiş

 

Göksu Sulama Birliği, üreticilere ihtar çekmeden icra ödeme yazısı gönderince üreticiler ne yapacaklarını şaşırdılar! Devlet üreticilere destek vermeye çalışırken, Göksu Sulama Birliğinin üreticilere “Siz Kimsiniz” dercesine icra ödeme tebligatı göndermesi çiftçileri tepkisine neden oldu. Üreticiler, Göksu Sulama Birliği tarafından gerçekleştirilen bu girişimi kınadıklarını ve protesto ettiklerini açıklarken, birilerinin kendileri sayesinde zengin mi edilmeye çalışıldıklarını da sordular!..

Ramazan Bayramı öncesi üreticilere, GÖKSU SULAMA BİRLİĞİ’nden İCRA DARBESİ!..

Göksu Sulama Birliği bölgesinde bulunan çiftçiler adeta dert küpü olmuşlar. Bir dokunsan, bin ah işitiyorsun!

Kurtuluş Köyünde ellerinde icradan gelen ödeme emirleri ile dertlerini anlatmaya çalışan çiftçiler, bayram öncesi böyle bir ödeme emrinin kendilerine gönderilmesini şiddetli kınadıklarını belirtirken, Devletin üreticilere gösterdiği anlayışı Göksu Sulama Birliğinin neden göstermediğini sorarken, böyle bir uygulama ile birilerine para kazandırılmaya mı çalışılıyor? Sorusunu sordular.

İNEĞİNİ SATTI

Asım Erdoğan adlı çiftçi, borcunu ödeyebilmek için ineğini sattığını belirterek, “Bayram öncesi yapılan bu uygulama, biz üreticilere vurulan bir darbedir. Bu nasıl bir anlayış: Birlik Başkanının amacı nedir? Ne yapmak istiyor?” diye konuşurken, Burunucu Köyü Muhtarı Ali Şahin ise, “Devletimiz sıkıntılı bir dönemden geçen çiftçilere kolaylık sağlarken, Göksu Sulama Birliğinin bayram öncesi yaptığı bu davranış akıllara ziyandır” dedi.

HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Ziya Süleyman Güleç, Mehmet Akış, İbrahim Erol, Şenol Serbes, Ali Barbaros, Habip Oğuz, Sefa Özdemir ve Şevket Açıkbaş isimli çiftçiler ise, “Öncelikle Sulama Birliğine hakkımızı helal etmiyoruz. Hiçbir hizmetleri yok ama su parasına gelince tıkır tıkır alıyorlar. Nerede hizmet? Yıllar önce yapılan beton kanallar bile doğru düzgün temizlenmiyor. Kanalların betonları parçalanmış bakan yok! Bu nasıl bir birlik, bu nasıl bir hizmet anlayışı? İndirim beklerken, bindirim yapan bir Göksu Sulama Birliği ile karşı karşıyayız. Bu nasıl bir yönetim anlayışı, bu nasıl bir zihniyet anlamış değiliz!..

IRMAK SUYUNA BİLE PARA ALIYORLAR

Göksu ırmağından motopomplarla aldığımız sulara bile para ödüyoruz. Sondaj yaptırdığımız suların da aynı şekilde parasını alıyorlar. Hem enerjiye hem de suya para ödüyoruz. Madem para alıyorsunuz elektrik parasını ödeyin! Irmaktan aldığımız sudan para alıyorsunuz, neden deniz suyu ile karışmasını önleyen bir çalışma yapmıyorsunuz? Hazır su var, paramızı alır keyfimize bakarız bir zihniyeti ile nereye kadar birliktelik olabilir?

Hizmet vermeden para almak, bayram öncesi icra kanalı ile ödeme emri göndermek hangi akla ve mantığa sığar! Göksu Sulama Birliği Başkanı ve yöneticileri sizlerde Allah korkusu var mı? Vicdanınız zaten yok anlaşılan ama bizlere bu yaptığınız sizlerden fazlası ile çıkacaktır. Haklarımızı helal etmiyoruz.

AVUKATA PARA MI KAZANDIRILIYOR?

Sadece bu uygulamadan bizler rahatsız değiliz, bizim gibi birçok üreticiye tebligat gelmiş durumda. Buradan avukat para kazanacak diye mi hiçbir uyarı yapılmadan icra kanalı ile ödeme emri çıkarılıyor biz üreticilere? Birilerinin canı yanacak, birileri de para kazanacak diye bir uygulama mı var ki, bizlerin haberi yok” diyerek, Göksu Sulama Birliğinin yaptığı yanlıştan geri dönmesini istediler.

Kaynak http://www.silifkesesimiz.com


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKDENİZ haberleri

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2021 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat