Göksu Sulama Birliğinde Sular Durulmuyor?
Mersin Sondakika

Göksu Sulama Birliğinde Sular Durulmuyor?

Başkan Bayram Zengin Göksu Sulama Birliğinden Ne Kadar Maaş Alıyor.
Bu haber 2021-05-23 13:53:28 eklenmiş

 

Tarım üreticisine destek olması gereken Göksu sulama birliği Başkan Bayram Zengine mi? destek oluyor. Daha önce tartışmaya konu olan Göksu sulama birliğinde Başkan Bayram Zenginin çiftçinin emeği olan 40 bin lira maaş aldığı öğrenildi. Göksu Sulama Birliği Silifke Çiftçisine destek olması gerekirken Silifke çiftçisine destek yerine Göksu Sulama Birliği Başkanı Bayram Zengine mi? destek Oluyor. Ramazan bayramından Önce bazı çiftçilere mobing uyguladığını söyleyen Silifkeli bazı Köy ve Mahalle muhtarları Sayın Valimizden ve Sayın Silifke Kaymamızdan tek isteğimiz biran önce Göksu Sulama Birliği Başkanı Bayram Zenginin görevden alınmasını istiyoruz dediler.Ramazan Bayramı öncesinde yüzlerce birlik üyesi üreticiye avukat kanalı ile icra tebligatı gönderen Göksu Sulama Birliği, yaptığı adaletsiz uygulamalarla üyelerinin tepkisini üzerine çekerken, birlik başkanının 2019 yılında huzur hakkı ücretini 40 bin TL fazla olarak aldığı ve bunun da müfettiş raporlarında yer aldığı ve geri ödettirileceği öğrenildi. Başkanın bazı personellere karşı da mobing uyguladığı iddia edildi.Birlik Başkanlığına Bayram Zengin’in atanmasının ardından bazı çalışanlara mobing uygulaması yapıldığı yönündeki iddiaların yanında, birliğe üye olan üreticiler arasında da bölgelere göre fiyat farkları olduğu yönünde iddiada bulunan birlik üyeleri, Birlik Başkanına şu soruları yönelttiler:

- Niçin Silifke adı yerine Göksu adını koydunuz? İki birliğin birleşmesi ile adının Silifke olması size ne gibi bir zararı olabilirdi?

- Birlik çalışanları arasında mobing uyguladınız mı?

- Kamu kurumunda çalışan eşinizin Fetö terör örgütü bağlantısı nedeni ile görevinden atıldığı doğru mu?

- Göksu ırmağından kendi imkanları ile sulama suyu alan üreticilerden kullanım parası aldığınız doğru mu? Böyle bir ücret alıyorsanız bu yasal mı?

- Hiç bir hizmet vermediğiniz alanlarda hizmet vermiş göstererek Birliğe haksız kazanç elde edilmesini sağladınız mı? (Tahliye ve sulama kanalı olmayan bölgelerden...)

- Aynı tarım bölgesinden dönüm başına farklı ücretler alındığı doğru mu?

- Kendi imkanları ile kuyu açan ve bu kuyulardan enerji bedeli ödeyerek arazilerini sulayan üyelerinizden dönüm başı ne kadar ücret almanız gerekiyor? Siz birlik olarak ne kadar aldınız-alıyorsunuz?

- Ramazan Bayramı öncesi kaç üreticiye icra takibi için yazı gönderdiniz? Bu takip sayısının 600 civarında üyeden oluştuğu doğru mu?

- Üyeler arasında ayrıcalık yapılıyor mu?

- DSİ taşınmazı olduğu halde bu taşınmazı kullananlara müdahale ettiğiniz ve bu araziyi kullananlara karşı yaptırım uyguladınız mı? Ki burada yetkili DSİ Silifke Şubesi iken neden böyle bir girişimde bulundunuz?

- Beni BAKAN atadı, bana kimse bir şey yapamaz, dediğiniz doğru mu?

- Beni BAKAN atadı bana kimse bir şey yapamaz derken, bakanın da bir üstünün olduğunu neden unutuyorsunuz?

- Personel maaşları konusunda ciddi artışların yapıldığı, özellikle size yakın çalışanları her türlü koruyup kolladığınız doğru mu?

- Çalışan personellere nasıl ve ne şekilde mesai veriliyor?

- Birlik ve Kooperatif Başkanlarına huzur hakkı şeklinde bir ödeme yapılmaktadır. Bu yasalarla belirlenmiştir. Göksu Sulama Birliği Başkanı olarak huzur hakkını hangi yılda 40 milyar lira civarında fazla aldınız? Bu müfettiş denetlenmesinde ortaya çıkmamış olsaydı, hakkınız olmayan bu bedeli (Gerçi henüz geri ödemediğinizi öğrendik) geri ödemeyi düşünüyor muydunuz?

Bu sorularımızı çoğaltmamız mümkün ancak bunları bile doğru olarak cevaplaması, birlik başkanının doğru söylediğine inanmamızı sağlayacaktır” şeklinde görüş bildirerek, böylesine iddiaların olduğu bir birlik başkanının şaibeli olduğunu gösteriyor ancak, her insana savunma hakkı vermek gerekir, dediler.

Kaynak: http://www.silifkesesimiz.com/


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TÜRKİYE haberleri

Yazarlar

Magazin

Copyright © 2021 Mersin ilk haber Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat