Muhittin Ertaş CHP’nin Kuruluşunun 98. Yılını Kutladı
Mersin Sondakika

Muhittin Ertaş CHP’nin Kuruluşunun 98. Yılını Kutladı

9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muhittin Ertaş , “Biz bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümünü kutlarken 6 okun ve CHP’nin kıymetini bilmek mecburiyetindeyiz” dedi.
Bu haber 2021-09-09 09:50:57 eklenmiş

 

9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muhittin Ertaş , “Biz bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümünü kutlarken 6 okun ve CHP’nin kıymetini bilmek mecburiyetindeyiz” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ertaş, yayınladığı yazılı mesajla partisinin 98. Kuruluş Yıldönümünü kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuran kadroların 98. Yıl önce Cumhuriyet Halk Partisi’ni de kurak, Türkiye’de Cumhuriyet’le birlikte demokrasiyi de inşa etmeye başladığını kaydeden CHP’li Muhittin Ertaş, “Bu vatanı kuran kurucu idare 98 yıl önce Cumhuriyet’le birlikte demokrasiyi de bu topraklarda var edebilmek için Cumhuriyet Halk Partisi’ni de kurmuşlardır. Cumhuriyet Halk Partisi bu bağlamda da Türkiye’nin öncü partisidir” dedi.

“CUMHURİYETİ KURAN KURUCU KADROLAR, CHP’Yİ DE KURMUŞLARDIR!”

Türkiye’nin bugün geldiği noktada Ulu Önder Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine eriştirmek için gösterdiği yolda, “6 Ok” ilkesinin her geçen gün daha da önem kazandığına işaret eden CHP’li Ertaş, “Bugün 6 Ok’un önemini çok ama çok daha iyi anlıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin kurucu kadrolarını minnetle anıyoruz. Cumhuriyeti kuran kadrolar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunda da büyük rol oynamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi, tüm varlığıyla 98 yıldır Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedef yürümesi için var gücüyle çalışmaktadır. Bu vesileyle Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partimizin 98. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm CHP neferlerine bu kutlu yolda başarılar diliyorum” açıklaması yaptı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKDENİZ haberleri

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2022 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat