CHP 'Li Serhat Servet Dövenci İhraç Edildi İşte Detaylar.
Mersin Sondakika

CHP 'Li Serhat Servet Dövenci İhraç Edildi İşte Detaylar.

Mersin İl örgütünün, CHP’ye yıllarını vermiş partililerin disipline sevk etmeleri tepkilere neden olmuştu.
Bu haber 2021-09-16 12:04:49 eklenmiş

 

Mevcut il yönetimin ‘küçük olsun benim olsun’ mantığıyla hareket ederek partiyi daha yükseklere taşıyacak kişilerin önünü kesme anlayışı hakim olduğu tespit edildi.

CHP Mersin İl Örgütünün son günlerde keyfi kararlar alması Mersin genelinde partili ve partisiz herkesin tepkisini çekmeye başladı.

Parti için öz eleştiri yapan bir çok partiliyi, eski İl Başkanı Özcan Yılmaz’ın ihraç edilmesi ve bir çok partiliyi eski ilçe başkanı, ilçe gençlik kolları başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve hayatlarını bu partiye adayan bir çok kişinin ihraç edilmek üzere disipline sevk edildiği, şu anda disiplin kurulunda yüzlerce kişinin dosyasının bekletildiği öğrenilirken, mevcut başkanın ‘benim olsun küçük olsun’, ya da kendisine rakip gördüğü değerli isimleri partiden soğutmaya devam ediyor.

Daha önceden bir çok partiliyi disipline sevk ederek ihraç edilmesine neden olan İl örgütü son olarak iş insanı Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi ve Akdeniz Belediye Meclisi üyesi olan Serhat Servet Dövenci’yi disipline sevk etmesi bardağı taşıran son damla olmuştu.

Mevcut il başkanı Adil Aktay’ın karşısında genel kurulda aday olan yılların partilisi 1978 kuşagı olan ve o yıllarda büyük bedeller ödemiş, uzun yıllar ceza evinde yatmış Serhat Servet Dövenci’ye şimdiye kadar yapılan 4 kez disipline sevk edilmişti birierinin ne kadar kötü niyet besledikleri ortaya çıktı.

Tüm dünyayı saran Covid-19 nedeniyle canıyla uğraşan Dövence’ye ilk tebliği hasta yatağında bildirildi.

İkinci tebliğ sebepleri kamuoyunda çok ciddi tepkilere neden olmuştu.

Bardağı taşıran son damla!

Son olarak üçüncü tebliği ise 2 Temmuz 2021 tarihinde yine Dövenci’ye geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hasta yatağında tebliğ edilmesi art niyetin olduğun gözler önüne sermilti.

CHP’ye yıllarını veren Dövenci, Mersin Büyükşehir Meclis grup toplantısında bazı kararlara karşı çıktığı için ilk kez disipline, bir yıl geçici ihraç istemiyle sevk edilmesine rağmen CHP Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu tarafından bu teklif red edilmişti.

İkinci disipline sevk ise, sosyal medyada partiyi küçük düşüren paylaşımlarda bulunduğu bahanesiyle (araştırdığımızda böyle bir şey ile karşılaşmadık) burada da kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edildi, bu yanlış olay, İl Disiplin Kurulunun tamamının oyuyla ret edildi.

Yüksek Disiplin Kurulu 'na yapılan baskılar sonucunda bu karar onandı ve partiden İHRAÇ EDİLDİ.

3’üncü olayda ise Akdeniz Belediye Meclis toplantısında mazeret bildirerek gitmediği ve mazeretin Akdeniz Belediye Meclis grubunda CHP’li başka Meclis üyelerinde katılmadığı, katılmayanlarında mazeret bildirdiği ama sadece Serhat Servet Dövenci’nin mazeret bildirmesi rağmen disiplin kuruluna verilmesi, sergilenen yanlışı ayyuka çıkardı.

Parti içinde de huzursuzluk baş göstermeye başladığı bugünlerde Atatürk’ün kurduğu ve bugün iktidara aday olan Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin tekelinde olmadığını belirtiyoruz. İnsan kazanmak yerine “küçük olsun benim olsun” mantığıyla hareket edilmesinin Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük zarar vermektedir.

Değerli iş insanı Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi ve Akdeniz Belediye Meclisi üyesi olan geçen dönemde İl başkanlığı seçiminde Adil Aktay’a rakip olan Serhat Servet Dövenci’nin bu tür disiplin olayları bazı şeyleri düşündürüyor 'du ve İl Başkanı Adi Aktay Ankaraya gitti geldi Serhat Servet Dövenci' yi İHRAÇ EDİLDİ.

Artık ülkemizde yaşanan sıkıntılardan dolayı bir eksiklik olduğunu tüm vatandaşlar şikayet ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gittiği her toplantı ve mitingler de insan kazanmaya odaklı siyaset yaparken Mersin bölgesinde çok ciddi yatırımlar yaparak istihdam sağlayan ve şu anda yaklaşık 1500 – 1600 kişiye iş kapısı açan ve alanını genişleterek bölgemize yatırımlarını yapmaya devam eden iş insanına yapılan bu muamele yakışıksız olduğu görüldü.

Bizlere ulaşan CHP’lilerin söyledikleri şu şekilde:

Lütfen herkes eteğindeki taşları döksün, kimse kimseyi rakip görmesin, tek hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisini yerelde yakaladığı iktidarı genelde yakalamasıdır.

Lütfen CHP’mize zarar vermeyin, partili arkadaşlarımıza içinizdeki kini sevgiye dönüştürün, bakın o zaman CHP iktidarında bütün insanlarımızın yüzü gülecek.

Peki, SERHAT SERVET DÖVENCİ kimdir?

1958 Tarsus doğumlu olan Dövenci 1980 yıllarında uzun yıllar ceza evlerinde yatmış, devrimci kuşaklardan olan Dövenci çok ciddi bedeller ödemiş buna rağmen İlkelerinden taviz vermeden mütevazi bir hayat yaşamaktadır. Serhat Servet Dövenci bir CHP ‘li olmanın yanında ayrıca bir çok insanımıza iş imkanı tanıyıp, bir çok muhtaç aileye yardımda bulunmanın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi’ nin 13 ilçe başkanlığına maddi manevi her türlü destekte de bulunmaktadır. Bizler de basın

emekçileri olarak DÖVENCİ ‘nin toplum yararına çalışan ayrım yapmayan bir kişilik olduğundan kendisini ciddiyetle takip etmekteyiz.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Magazin

<

arnavutköy escort

Copyright © 2021 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat