Seçer, “Üç Buçuk Yıldır Devlet Bankalarının Kapıları Bize Açılmadı”
Mersin Sondakika

Seçer, “Üç Buçuk Yıldır Devlet Bankalarının Kapıları Bize Açılmadı”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2019 seçimlerinden bu yana bakanlıkların, devlet kurumlarının hibelerinin yüzde 95’inin Cumhur İttifakı belediyelerine verildiğini belirterek “Ben 3.5 yıl içinde hiçbir kamu bankasından borçlanamadım. Hiçbir devlet bankasının kapıları bize açılmadı” dedi.
Bu haber 2022-10-20 21:57:32 eklenmiş

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2019 seçimlerinden bu yana bakanlıkların, devlet kurumlarının hibelerinin yüzde 95’inin Cumhur İttifakı belediyelerine verildiğini belirterek “Ben 3.5 yıl içinde hiçbir kamu bankasından borçlanamadım. Hiçbir devlet bankasının kapıları bize açılmadı” dedi. Belediyeyi siyasi tartışmaların içine çekmeye çalışan iktidar partisi milletvekillerine “Ne istiyorsunuz belediyeden” diye seslenen Seçer, “Koca İstanbul havaalanı bitti, bizim havaalanı bitmedi. Onunla ilgilenin. Pamukluk Barajını bitirin de ben suyu ucuza vereyim vatandaşa” ifadelerini kullandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, merkez 4 ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Siyasetçinin başarılı olmasının yolu muhtarlarla iletişimden geçtiğine değinen Seçer,  “Ben bir siyasetçiyim ama hizmetlerimde siyaseti bir kenara bırakırım. Büyükşehir Belediyesi asla siyasi, bölgesel, mezhepsel, yaşam biçimi ayrımı yapmadan hizmetlerini ulaştırır” dedi. Mersin Büyükşehir Belediyesinin güçlü bir kurum olduğuna değinen Seçer,  şikayet etmediklerini ancak hükümetin ayrımcılığını tenkit ettiklerini kaydetti. Seçer, “Biz güçlü bir belediyeyiz. Ağlayan sızlayan bir belediye değiliz. Ağlamayana emzik vermezler. Ama bizi ağlayacak bir tarafımız yok. Biz aciz siyasetçilersek burada ne işimiz var. Bu koltuklar değerli koltuklar. 2.5 milyon insana bu belediye hizmet ediyor, 1 milyon 900 bin nüfus için gelen bütçeyle hem de. Buna dikkatinizi çekerim. Böyle de bir tablo var. İller Bankası, Çevre Bakanlığı, Spor Bakanlığı bütün kurumlar, diğer kamu kurumlarına aktardıkları kredi, hibe, bunları alt alta toplayın, bunlar nereye gitmiş. Yüzde 95’ten fazlası Cumhur İttifakı belediyelerine gitmiştir. Bakın çok net bir iddia ortaya koyuyorum. Ben 3.5 yıl içinde hiçbir kamu bankasından borçlanamadım. Hiçbir devlet bankasının kapıları bize açılmadı. Belediye adı vermeyeceğim. O ilçelerin muhtarları var. İlçenize yapılan hizmetlere bakın, ohizmetlerin sponsoru kim? Yüzde yüze yakını kurumların hibeleridir. Spor Bakanlığının, Çevre Bakanlığının, Spor Toto’nun, Milli Piyango’nun. Yukarıda Allah var. Şurada vicdanımız var. Bu şartlarda ben belediye başkanlığı yapıyorum. Bu bir şikayet değil. Bir tenkit” ifadelerini kullandı.

 “İKTİDAR, KURUMLARI SOPA GİBİ KULLANMASIN”

Millet İttifakına mensup olmayan bir belediye başkanına haksızlık yapılsa ilk önce kendisinin karşı çıkacağını vurgulayan Seçer, “Bir belediye başkanı, bir belediye başkanını aşağı çekmek için ayağından çekmez. Sen git beldene hizmet et. Sokaktaki çöpünü topla. Belediye başkanlığı siyasetten uzaktır. Mersin’in çok sorunları var. Belediyemizi aşan sorunlar var. Gidin havaalanıyla uğraşın. Gidin Taşucu bağlantı yolunu yapın. Silifke’ye gidemiyorsunuz yaz aylarında. Erdemli’ye gidemiyorsunuz. Bir saatlik yol 3 saat oluyor. Denizi doldurup havaalanı yaptılar. Koca İstanbul havaalanı bitti, bizim havaalanı bitmedi. Pamukluk Barajını bitirin de ben suyu ucuza vereyim vatandaşa. Belediyeden ne istiyorsunuz? Kurumlar var. Vatandaşlar var. Bu belediye yanlış yapmış. Gidin gereğini kurumlar yapsın. Ama iktidar da kurumları bir sopa gibi kullanmasın. Bunun adı demokrasi olmaz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MERKEZ haberleri

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2023 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
1xbet türkiye betturkey