Başkan Adem Karadayı “Bir Koltukta İki Karpuz Olmaz”
Mersin Sondakika

Başkan Adem Karadayı “Bir Koltukta İki Karpuz Olmaz”

Türk Tarım Orman Sendikası Erzurum Ağrı Kars Ardahan Iğdır Şube Başkanı Adem Karadayı Bu basın açıklamasını yapmamız ülkemiz şartlarında doğru olmasa da zaruri olmuştur.
Bu haber 2022-11-05 18:33:49 eklenmiş

Türk Tarım Orman Sendikası Erzurum Ağrı Kars Ardahan Iğdır Şube Başkanı Adem Karadayı Bu basın açıklamasını yapmamız ülkemiz şartlarında doğru olmasa da zaruri olmuştur. Başkan Karadayı “Bizler Türkiye Kamu sen çatısı altında Türk Tarım Orman sendikası olarak önce ülkemiz sonra ilkemiz diyerek yola çıktık, hiçbir makam ve mevkide gözümüz yok olmadı da. Ülkemiz adına güzel şeylerin temeli atılmakta göğsümüzün kabardığı dünyada artık Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı çok titizlikle kabul edilmekle beraber saygı duyulan bir ülke olmamız bizleri çok gururlandırmaktadır.

Bu gurur tablosunda elbette siyasi iradenin emeği göz ardı edilemez.

Artık bizim ufak tefek egolarla uğraşacak vaktimiz olmamalı. Saygı değer Bir büyüğümüz şöyle bir anı anlattı Amerika’da görevdeyken taksi ile beyaz saray önünden geçtikleri sırada bir eylem olur büyüğümüz taksiciye sorar bu nedir diye taksici göçmenler üzerine eylem olduğunu artık Amerika’nın tek olmadığını karşısında büyük ülkelerin olduğunu ve bu Ülkeleri sayarken Türkiye’mizde sayması ne kadar onur vericidir ne kadar gurur vericidir dedi. Evet, rahmetli büyüklerimiz eğer mevzu bahis vatansa hepimiz ölelim yok makamsa. Diyerek çok güzel ifade etmişlerdir. Şahsım bölge olarak Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan bölgesi olarak Türk tarım orman sendikası şube başkanlığını yapmaktayım dolayısıyla KARS’ta bize bağlı oradaki çalışanların hak ve menfaatleri konusunda her alanda STK olarak bizler köprü olmak zorundayız. Ve zaman zaman bu sıkıntılarımızı Kars milletvekilleri ile paylaştık, her ne kadar da olumsuz cevap alsakta. Daha önceki yıllarda ve şimdide Kars il Tarım ve Orman Müdürlüğünde idari kadromuz ve talebimiz olmadı, böyle bir talebe de ihtiyacımız yoktu ancak; Geçmiş yıllarda boş olan idari ve mali işler şube müdürlüğüne ne hikmetse ne becerisi varsa iki şube müdürlüğüne de birden bir sendika başkanı baktı, şimdi aynı idareci tarafından aynı görev gene tarih tekerrürden ibaret derler ya gene aynı sendikanın başkanını atanıyor, bir sendika başkanı iki idari pozisyon evet bu zihniyetin açıklaması yok aslında var ama bize yakışmaz o kelimeler. Adama sormazlar mı Türk Tarım Orman Sendikasından Adam mı Yok veya Kars’ta adam mı kalmadı da iki şubeye de aynı adam bakıyor, idarecilere bunlara karşı ne zayıflığın var, şube müdürlüğü yetmez imkanın varsa yetkilerinizi ve hatta makamınızı da verin lakin bu makamlar yandaş sendika merkezi ve otağı, karargahı sizlerde temsilcisi değilsiniz bütün idareciler aklını başına almalı sendikacı olmak isteyen idarecilik koltuğunu bırakır benim devletimin o emanetini makamını bırakır sonra gider ne halt yerse yesin ama o makam da asla, Makam sizin istediğinizi yapabilirsiniz ama yaptığınız hareketin neye zarar verdiğini bilmek zorundasınız Başta devlet büyüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere diğer siyasi organlarımızın bu tür zihniyetlere izin vermeyeceğine olan inancımız tamdır ifadelerini kullandı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKDENİZ haberleri

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2023 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat