Anamur Belediyesi Engellilere Sahip Çıkıyor
Mersin Sondakika

Anamur Belediyesi Engellilere Sahip Çıkıyor

Anamur Belediyesi tarafından aralarında kadın, çocuk, genç ve yaşlıların da bulunduğu bedensel engellilere tekerlekli sandalye dağıtımı yapılacak.
Bu haber 2023-05-07 22:06:23 eklenmiş

 

Anamur Belediyesi tarafından aralarında kadın, çocuk, genç ve yaşlıların da bulunduğu bedensel engellilere tekerlekli sandalye dağıtımı yapılacak. Yılın her günü engellilerin yanında olan, engellilere tekerlekli sandalye dağıtan Anamur Belediye Başkanı Hidayet kılınç, engellilere sahip çıkmak bizlerin başlıca görevidir. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, engellilere dağıttıkları akülü ve manuel sandalyeleri her hangi bir bedel ve ihtiyaç sahibi olanlara dağıttıklarını belirterek, engellilerin daha önceleri mavi kapak toplayarak sandalye sahibi olabildiklerini hatırlattı.

“Sosyal devlet olmanın gereği engelli kardeşlerimize sahip çıkmaktır”

Engelli bireylerden sandalye için mavi kapak istenmesini “eziyet” olarak nitelendiren Başkan Hidayet Kılınç, “Sosyal devlet olmanın gereği engelli kardeşlerimize sahip çıkmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız göreve geldikten sonra Türkiye’de engellerler yasası ve engellilere bakım ve bakım aylığı çıktı. Engellerin atamaları, kamuda çalışmaları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla engelli öğretmenlerin kura çekimi yapıldı.”

“Engellilikte bir imtihandır”

Engelli olmanın bir suç, hata ve eksiklik olmadığının altını çizen Başkan Kılınç, “Allah’ın her birimize verdiği farklı imtihanlar var. Engellilikte bir imtihandır. Herkes farklı şekillerde imtihan oluyor. Peygamber Efendimiz, ‘Allah sizin ne biçimlerinize ne de bedenlerinize bakar. O, sizin yüreklerinize bakar’ buyurarak engelin bir öneminin olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Engelli kardeşlerimizin yaşadıklarını yaşamak için engelli olmak gerekmiyor. Engellileri anlamak için empati yapmamız lazım. Nimetler elimizden gidince ancak kıymetini anlıyoruz. Hâlbuki nimetler elimizden gitmeden kıymetini bilmemiz lazım. Onun için engelli kardeşlerimizin yaşadıklarını bilip onlara her anlamda destek olmak bizim vazifemizdir. Bu bir lütuf değil.” şeklinde konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABER haberleri

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2023 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat