Nihat Kadıoğlu: Mersindeki Mülteciler Yurtlarına Dönmeli
Mersin Sondakika

Nihat Kadıoğlu: Mersindeki Mülteciler Yurtlarına Dönmeli

Anıl Akü Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kadıoğlu işyerinde yaptığı basın açıklamasında mersinde İkamet eden Suriyeli göçmenlerin ülkelerine dönmeleri için tedbirlerin alınmasını istedi.
Bu haber 2023-07-27 22:28:48 eklenmiş

 

Anıl Akü Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kadıoğlu işyerinde yaptığı basın açıklamasında mersinde İkamet eden Suriyeli göçmenlerin ülkelerine dönmeleri için tedbirlerin alınmasını istedi. İş Adamı Nihat Kadıoğlu, “Son 10 yıldır, önce mazlum olarak yurdumuzu açtığımız, koruyup kolladığımız, ancak son yıllarda mazlumluktan çıkarak pervasız bir boyuta gelen, kültürümüze ve töremize uygun olmayan hareketleri, gözümüzün içine sokan çığırından çıkararak milletimize adeta bir eziyet halini alan mülteci meselesine bir tepki vermek için toplandık.

Bizler Tarihimiz İtibariyle Mazluma Umut Olmuş Bir Milletiz

Bizler Büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak, yıllardır kadim Anadolu coğrafyasında misafirperverliğiyle nam salmış bir milletiz. Bizler tarihimiz itibariyle mazluma umut olmuş bir milletiz ve bunun gerektirdiği tarihi sorumluluğun bilinciyle, Suriye’de yaşanan insanlık dışı olayların ardından mazlum insanlara kucak açarak doğru bir politika izleyen devletimiz gereğini yapmıştır.

Vatanımızın Her Bir Yurttaşının Artık Bu Misafirliği Kaldırmaya Ne Gücü Nede Takati Kalmamıştır

Ancak son dönemde bölgemizde gelişen göçmen akını neticesinde geçiş güzergahında bulunan ülkemiz, deyim yerindeyse mültecilerin akınına uğramış vatandaşımızın refahı ve huzuru bozulmuştur. Vatanımızın her bir yurttaşının artık bu misafirliği kaldırmaya ne gücü nede takati kalmamıştır. Buradan yola çıkarak mazlum olarak yurdumuza gelen misafirlerimizin artık yurtlarına dönmelerini istiyor, bunun için gereken tüm tedbirlerin alınmasını devlet ricalinden istirham ediyoruz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2023 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat