Mersin Sondakika

Ülkemizde Dolar Üzerinde Manipülasyon Yapan Aktörler Ortaya Çıkıyor


Bu makale 2021-12-21 09:14:02 eklenmiş
İBRAHİM GÜL
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>

 

Yıllardır vesayet odakları tarafından yönlendirilen ve yönetilen Türkiye, yıllarca faiz lobisi tarafından sömürülmüş borç batağına düşürülmüştür.

2002'de Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidar olması ile birlikte, Türkiye büyük gelişmeler göstermiş, sırtındaki kamburları bir bir atmaya başlayıp, özellikle Türkiye bütçesini faiz lobileri tarafından yüksek faizle sömürenlere, Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşuyla karşı çıkmasıyla büyük bir mücadele başlatıp, Merkez Bankası faizlerinin aşağı çekilmesi hamlesini hükümet başlatmıştır.

Bu faiz lobisinin aktörleri şimdiye kadar kendisini açığa çıkarmıyordu. Siyasi bağlantılarında deşifre etmiyordu.

 CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun hükümete, erken seçim kararı alırsanız döviz aşağı iner açıklaması ile birlikte, Türkiye’de döviz kurları ile kimler tarafından maniplasyon yaptırıldığı ve faiz lobisinin siyasi ayağının kim olduğu az çok ortaya da çıkmış oldu.

Cumhurbaşkanımızın asgari ücretin 4.250 TL olarak açıklanması da bu faiz lobilerini çıldırtmıştır.

Bu hafta içinde de emekliye ve memuruna da İnşallah iyi bir destek verdiğinde bu lobiler çıldırmaya ve maniplasyon yapmaya döviz kuru üzerinden devam edecektir. bekleyip göreceğiz.

Türkiye ekonomisine operasyon çeken Patronlar Kulübü TÜSİAD, kur operasyonuyla hükümetin ekonomi programını hedef alarak Önceki gün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Başkan Simone Kaslowski ile görüşmesinin ardından TÜSİAD yazılı bir açıklama yaparak operasyonda ikinci aşamaya geçti.

TÜSİAD, hükümetin düşük faizle yatırım, üretim, istihdam ve ihracatı arttırma hedefiyle ortaya konulan yeni ekonomi modeline karşı olduğunun açıklamasının ardından, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD ile görüştükten sonrasında erken seçim kararı alınırsa döviz düşer demesi, bunun açıkça faiz lobisi tarafından söylettirilmesidir.

Batıdaki ülkelerin ve Faiz lobisinin en büyük derdi, Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye istemeleridir. Bunu da zaten açıkça söylüyorlar.

Kılıçdaroğlu da önüne ne yazılırsa onları konuşuyor, bu manipülasyon yapanların sözcülüğünü temsilciliğini yapıyor. Ama milletimizde bu manipülasyonları kimin tarafından yaptırıldığının farkında ve görüyor.

Uzun vadede ülkemizde üretim yapanların, yatırım yapanların, ihracat yapanların, istihdam üretenlerin kazanacağı, büyük bir Türkiye olacağından hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerekiyor.

Mersin'de eski bir CHP'li siyasetçi olan Fikri Sağlar'da fikirsizliğini adeta ortaya koyup Selahattin Demirtaş’dan hiçbir farkı olmadığını, milleti sokağa dökme çağrısı yaprak gösteriyor.

CHP li Fikri sağlar kendince tek çözümün erken seçim yapılması kaydıyla , hükümete kesin bir süre verilmesini  ,eğer bu sürede erken seçime gitmezse !!!  , milleti sivil itaatsizlik ile sokağa döküp sokak eylemlerini başlatmasını istiyor.      Üstelik sıkılmadan utanmadan da tek çarenin bu olduğunu söylüyor.

Fikri sağlar geçmişte CHP'de milletvekilliği bakanlık yapmış olmasına rağmen kendi partisinden aforoz edilmiş her seçim döneminde aday adayı olmasına rağmen bir türlü, bir göreve getirilmemiştir.

Sağlar CHP'de istenmemesine rağmen hala ülkemizin aleyhine olan konularda çıkış yapıp birilerine yaranmaya çalışıyor. Köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

Ben adaleti temin eden hakimlere güvenmiyorum diyen sağlar ve aynı zamanda en son açıklamasıyla hükümete seçim kararı alması için süre verin, buna uymazsa sivil itaatsizlik yapıp sokağa dökülün eylem yapın diyen faşizan bir anlayışı ortaya koyup millete çağrı yapıyor. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.

Yazık hem de çok yazık !! Bu açıklamaları faşizan bir anlayışa sahip olan, demokrasiden nasibini alamayan bir zihniyetin neticesidir.

Halka rağmen iktidara gelme devri artık kapanmıştır.

Bu zihniyetin çağın gerisinde kaldığını, genel seçimlerin 2023'te yapılacağını birilerinin Fikri Sağlara anlatması ve sandıktan çıkan neticeye saygı duymasının öğretilmesi lazım.

Ben Mersinli olarak Fikri sağlar gibi bir siyasetçiden utanç duyduğumu da açıkça belirtmek istiyorum. Yazık!

Bu adamlar geçmişte milletvekilliği , bakanlık yapmış !!!  

Allah bunlara fırsat vermesin. ülkemizin bu kur türbülansından'da  inşallah başarıyla çıkacaktır, sağlıcakla kalın diyorum.

İbrahim Gül

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2022 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat