Mersin Sondakika

Bu Nasıl Muhalefet?


Bu makale 2021-08-03 07:26:38 eklenmiş
İBRAHİM GÜL
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>

 

Ormanları Kimlerin Yaktırdıklarını, Lanetleyemiyorlar

Türkiye son 5 gündür tüm yurdu saran orman yangınlarıyla mücadele ediyor.

Son 5 günde 35 ilde 125 adet orman yangını meydana geldi. Bu yangınların 117’sini cansiperane çalışan orman kahramanları tarafından kontrol altına alındı. 3 ilde 8 adet yangınla mücadele devam ediyor.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımız afet bölgelerine giderek yerinde yapılan çalışmaları görüp, milletimizle bir araya geliyorlar.             Orman yangınlarının olduğu illerimiz afet iller kapsamına alınıp, mağdur olan vatandaşlarımızın tüm zararı giderilecek sözünü verilmesi ve bir yandan da bu zararların giderilmesine başlanılması vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Orman yangınların çıkış sebebine baktığınız zaman yangınların kendiliğinden olmadığı. ,  terör örgütleri tarafından bu işin organize edildiği açıkça görülmektedir. 

Türkiye'de 125 yangının aynı anda ve özellikle turizm bölgeleri hedef alınarak sahil şeridindeki olan illerde yangınların çıkması asla tesadüf değildir.

Devletimiz büyük bir devlettir bunun üstesinden de gelecektir.

bu yangınları çıkartanlar muhakkak bulunup hesabı da sorulacaktır.

Asıl diğer bir önemli konu muhalefet partileri bu çıkan orman yangınlarının kimler tarafından çıkarıldığını hiç sormuyor, sorgulamıyor, bu orman yangınları çıkartanları lanetlemiyor, bu konuda sessiz kalmayı tercih edip, tek bir söz dahi söyleyemiyorlar.

 sürekli sosyal medya aracılığıyla suni gündem ve asılsız haberler yayarak, yangınla mücadeleyi eleştirip uçak sayılarını, helikopter sayılarını gündeme getirmek suretiyle orman yangınlarını çarpıtmaya çalışıyor. bir yandan da orman yangını ile yapılan mücadeleyi başarısız göstermeye çalışıyorlar.

Milletimiz bu orman yangınlarını kimlerin çıkarttığını çok iyi bilmektedir, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir Devlettir bunun üstünde üstesinden de gelecektir. Türkiye üzerine oynanan oyunları halkımız milletimiz görmektedir vesselam.

Yazımızı Mehmet Akif'in bir dizesi ile sonlandıralım

Girmeden tefrika bir millete düşman giremez; toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez

İBRAHİM GÜL

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

Magazin

<
Copyright © 2021 Mersin ilk haber Gazetesi Tum haklari saklidir.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat