GÜNCEL

Ankara Halk Ekmek'ten Yepyeni Bir Lezzet: Glütensiz Kahvaltılık Gevrek Şimdi Raflarda

Ankara Halk Ekmek Fabrikası çölyak rahatsızlığı ve glüten intoleransı olan vatandaşları yeni ürünlerle tanıştırmaya devam ediyor.

Ankara Halk Ekmek'ten Yepyeni Bir Lezzet: Glütensiz Kahvaltılık Gevrek Şimdi Raflarda

Glütensiz ürün sayısını 5’ten 21’ye yükselten Halk Ekmek, son olarak “Glütensiz Kahvaltılık Gevrek” üretti.  

Ankara Halk Ekmek Fabrikası glütensiz ürün gamında, ekmekten baklava çeşitlerine, börek çeşitlerinden pastaya kadar tam 21 gıda türünün glütensiz çeşitleri yer alıyor. El değmeden ve güvenilir koşullarda üretilen ürünler, sosyal belediyecilik ilkesi gereği piyasa koşullarının en az yüzde 55 daha altında satışa sunuluyor.

Çölyak hastaları ve glüten intoleransı olan vatandaşları, özlemini çektikleri glütensiz ürünlerle buluşturmak için önemli AR-GE çalışmalarına imza attıklarının altını çizen Ankara Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Muhsin Kaynar, şöyle konuştu:

“Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak çölyak hastası ve glüten intoleransı olan vatandaşlarımıza yönelik son dönemde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda son beş yıl içerisinde ürün sayımızı 5’ten 21’e yükselttik. Glütensiz ürünlerimizi siparişe dayalı olarak tüm büfelerimizde satışa sunmaktayız. Ankara Halk Ekmek Fabrikası glütensiz ürünlerde piyasaya göre en uygun satış fiyatına sahip tek üretici konumundadır. Bizim glütensiz ürünlerimizin satış fiyatları piyasadaki muadillerine göre en az yüzde 55 ve üzerinde daha uygun fiyatlıdır.”

 HER AY GLÜTENSİZ KAHVALTI ETKİNLİĞİ

2022 yılında Dünya Çölyak Günü’nde Ankara’daki iki ayrı çölyak derneği ile koordineli biçimde fabrika yemekhanesinde her yaştan 200 kişinin katılımıyla  “Glütensiz Kahvaltı” etkinliği gerçekleştirmeye başlayan Halk Ekmek Fabrikası, bu etkinliği de gelenekselleştirdi. Çölyak hastaları ve derneklerinden gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirilen “Glütensiz Kahvaltı” etkinliği, ayda bir pazar günü Başkent Market GİMAT Şubesi’nde yapılıyor.

Etkinliğin günü ve katılım bilgileri Halk Ekmek Fabrikası sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

MasterMaster