SİYASET

Başkan Sabri Tekli Sizlere Güvenimiz Tamdır

Sanayicilerden Serdar Soydan’a Tam Destek “Size Güveniyoruz”

Başkan Sabri Tekli Sizlere Güvenimiz Tamdır

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni (MTOSB) ziyaret eden Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, bölgedeki sanayiciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi kurulduğu günden itibaren Mersin Ekonomisine güç katıyor diyen Başkan Tekli “Beklediğimiz kişi sizsiniz. İnanıyor ve size güveniyoruz” dedi. Soydan ise “Gece gündüz yorulmadan emrinizdeyiz. Çünkü bu coğrafyaya sözümüz var” diye konuştu. cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, MTOSB’yi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette Soydan’a, Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali Öz de eşlik etti.  Serdar Soydan, önce MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ile bir araya gelerek bölgenin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ardından MTOSB Konferans Salonu’nda çok sayıda iş insanı ile görüş alışverişinde bulundu. İş dünyasının sorun, talep ve önerilerini de dikkatle dinleyen Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soydan notlarını aldıktan sonra göreve geldiğimiz günden itibaren sizlerin sorunlarına çözüm noktasında çalışmaların hız kazanacağı sözünü verdi. 

 

 

“43 YILDIR D-400 DEĞİŞMEDİ”

Toplantıda bir konuşma yapan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, “Mersin’in en büyük gerçeği, ekonominin kalbi olan Organize Sanayi Bölgesi’dir. Mersinin ekonomisine güç katıyoruz. İş, aş veriyoruz. Ben 43 yıllık meslek hayatımı limandan bu yana geçirdim. Çilek Mahallesi’nde kaldım. 43 yıldan beri D-400 yolu hiç değişmedi mersinimizi yönetenlere bu konu hakkında bir çok projeler hazırlamamıza rağmen D-400 kara yoluna bir çözüm bulamadılar. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesimizde bulunan Kreşimize sadece çocukları teslim ederlerse bakıyoruz. Ulaşım başlatmadık. Ben bu trafiğe o bebeleri getirmek istemiyorum. Bu yolda o çocukların zaman geçirmesini de istemiyorum. Alternatif istiyoruz” diye konuştu.

“SANAYİCİLERİ KAYBETMEMEK LAZIM”

Mersin’in batıya doğru büyüdüğünü ve bu durumun haksızlık olduğunu dile getiren Başkan Tekli, “Mersin Tarsus arasında 7 bakanlığımızı ilgilendiren, ekonominin can damarı Mersin kimliğinde konuşulan, lojistik, tarım, turizm ve sanayi burada. Mersin’in batısından bu yana personel getirmeyi sanayiciler eziyet olarak biliyorlar. En büyük giderimiz servis, ulaşım bütçeleri. Mersin’den Organize Sanayi Bölgesine biri gelmek istese hiç kimse bilmiyor. Ulaşımı olmayan bir yeri kimse bilmez. Hepsi birbirinden çok değerli sanayicilerimiz var. Sanayicilerimizi kaybetmemek lazım” dedi.

 “MERSİN’İ ARTIK KİMSE DURDURAMAZ”

MTOSB’de vergi rekorları kırıldığına dikkat çeken Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tekli, “4. Bölgede 41 tane daha fabrikamız devreye girecek. En az 5 bin kişi demek. bir seneye kadar hayata geçecektir. Yaşam alanları ne kadar lüks olursa olsun, harcayacak parayı bulmadıktan sonra bazı şeyler tersine döner. Mersin’in potansiyelini biliyorum. Mersin’i artık kimse durduramaz. Mersin uçuyor. Her şey birbirine entegredir. Eğer bu bağlantıyı sağlayamazsan limanın büyümesi önemli değildir. Limana giriş çıkış yapacak tırların yolunu vermezsen biz kilitleniriz. Biz bu büyümeyi plan ve projelerle karşılamamız lazım” dedi.

 “SOYDAN’A İNANIYOR VE GÜVENİYORUM”

Tekli sözlerini şu cümlelerle devam etti: “Bizim taleplerimizi Ankara onaylamazsa biz burada boşuna hayal kurarız. Biz Ankara’yı buraya getirelim. Ankara buraya gelmezse bu inatlaşmayla olacak bir şey değil. Birlik ve beraberlik şart. Seçimden sonra lütfen siyaseti kenara bırakalım. Hep birlikte bu şehri geleceğe hazırlayalım. Gaziantep’e Konya’ya ve Kayseri’ye gidin 5 şeritli yolları görün. Bunları kim yaptı? Devlet yaptı. Devlete bağlanmadığınız sürece haliyle olmuyor. Artık kandırılacak tarafımız kalmadı. Hikaye anlatmak ve dinlemek istemiyoruz. Yaptığımız işi de üretimi de bu yapıyı da bırakmak istemiyoruz. Bu şehir bizim şehrimiz. Sizleri yakından izledim. Beklediğimiz kişisiniz. Size inanıyor ve güveniyorum. Bu çalışmalar esnasında sizlere nasıl desteğimiz olursa yardımcı olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

İş dünyasını dikkatle dinleyip notlarını alan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ise Mersin’in dünyada parmakla gösterilecek bir şehir olduğuna vurgu yaparak, “Bu kent Anamur’dan Tarsus’a medeniyet, tarih, tarım, turizm kentidir. Ancak maalesef kimliğini oturtturamadığımız bir şehir. Sabri Başkanımın konuşmalarından çok etkilendim ve ne yazık ki üzülerek dinledim. Bu şehre hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Kentimizin geleceğini ufkunu açmak adına herkesin siyasi kimliğini bir kenara bırakıp Mersinlilik bilinci ile çalışmalarımız devam gerekmektedir.

SOYDAN’DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Serdar Soydan, “Bizim önceliğimiz, kentimizin dinamikleri ile barışık bir şekilde ilerlemektir. Çiftçinin, ihracatçının önünü açmak zorundayız. 312 km sahil şeridimiz, 14 adet mavi bayraklı plajlarımız var. Baktığınızda tarih noktasında da inanç turizmi açsından da dünya nezdinde birçok yerimiz var. Tarım kalkınacak, dolayısıyla kentimiz kalkınacak. Biz Cumhur İttifakıyız. Mersin’in önünün açılması açısından mersinde bulunan sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra partili partisiz 7’den 77’ye herkes için devletimizin tüm imkanlarını kentin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

“KARAYOLLARI VE DSİ İLE GÖRÜŞTÜM”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Mersin Organize Sanayi Bölgemizin otoban bağlantı yolu ve Nacarlı bağlantısından sonra OSB’ye kadar olan yolun genişletilmesi durumunu değerlendirdik. Karayolları Bölge Müdürümüzle görüştüm. Kendisi, çalışmaların devam ettiğini ve kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Çevre yolu ile ilgili de imar noktasında çalışmalar başlamış. Burası bilindiği gibi Büyükşehir’in uhdesindedir. Aslında yapılmayacak bir iş değildir. “Mersin Organize Sanayi Bölgemizin Ulaşımı çok önemli. Bu yollardaki riskleri de çok iyi biliyoruz. Öte yandan Devlet Su işleri ile de görüştüm. Protokollerle iş birliği yaparak bu sorunların üstesinden geliriz. Göreve gelir gelmez biz sorumluluğu üstümüze alır, protokollerimizi yaparız. İçme suyu ve isale hatları noktasında istişare içerisinde oluruz. İvedilikle su olayını da çözeceğiz. 122 ve 114 numaralı belediye otobüs hatları da bir başka sorun. Bu sorunun çözülmemesi zaten anlaşılabilir bir durum değil. Hepsini tek tek çözüme kavuşturacağız.”

“MERSİN’NE SÖZÜMÜZ VAR YEMİNİMİZ VAR”

Soydan, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin MESKİ ile birlikte senelik bütçesinin oldukça yüksek olduğunu işaret ederek sözlerini şöyle noktaladı: “Bu kentte ve vatandaşlarımıza hizmet etmeme adına hiç kimse bahane üretmemelidir. Mersinimiz Cumhur İttifakı ile artık hizmete doyacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kente katma değer sağlayan siz değerli sanayicilerimizden Allah bin kere razı olsun. Bizler sizlerin sonuna kadar yanınızda olmakla mükellefiz. Gece uyumadan, gündüz yorulmadan sizlerin emrinde, hizmetindeyiz. Çünkü yaşadığımız bu coğrafyaya yeminimiz var, sözümüz var.”

 

Süleyman AltınözSüleyman Altınöz