Mersin Büyükşehir Belediyesi

“İktidar Kapısının Anahtarı Belediye Başkanlarının Elinde”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Yenişehir İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı.

“İktidar Kapısının Anahtarı Belediye Başkanlarının Elinde”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Yenişehir İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Başkan Seçer, sahada yapılan çalışmaların çok önemli olduğuna işaret etti. Uzun yıllardır protokollerde yalnızca iktidar mensubu kişilerin yer aldığını fakat 31 Mart seçimlerinde yerel yönetimlerde yaşanılan devrimle bunun değiştiğini belirten Seçer, “31 Mart’tan sonra 2 bayram oldu; 23 Nisan ve 19 Mayıs. Tablo tamamen değişti. Gittik, gördük, ellerini tuttuk, kalplerine girdik, olanca hızımızla çalıştık. Kampanyada etik şartlar altında her türlü enstrümanı, argümanı kullandık ve hem Türkiye’de hem de şehrimizde çok değerli bir sonuç aldık” dedi. Mersin’de aldığı yüzde 60 oyu her vatandaşa tek tek dokunarak aldığını belirten Seçer, “Çıkıp hizmetinizi anlatırsanız, sizin yanınıza koştura koştura gelen Yörük kadının, erkeğin, çocuğun elini canı gönülden sıkar, gözünün içine bakarsanız hiç merak etmeyin; ‘Bu seçimde zaten size oy verdim, hiç oy vermemiştim’ der, bir dahaki seçimde de verir. Asıl bizi sevindirecek olan, 4 yıl sonra yapılacak olan genel seçimde de partimize oy verme ihtimalleri” ifadelerine yer verdi.

“BAŞINIZI ÖNE EĞDİRMEDİK”

Hiçbir zaman güçsüz bir belediye olduklarını söylemediğini vurgulayan Seçer, “Biz 5 yıl sürede yaptığımız hizmetlerimizle örgüt başkanlarımızın, yöneticilerimizin, siz değerli üyelerimizin başını öne eğdirmedik. Çünkü sizin belediye başkanlarınız hizmet yaptı. Kimi eksik yaptı, kimi gayet iyi yaptı, kimi çok iyi yaptı ama herkes sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla bu kente hizmet etme gayreti içerisinde oldu. Bundan sonraki süreçte biz işimize bakarız, yolumuza devam ederiz” dedi. Yeni kazanılan belediyeler ve belediye başkanlarının yanında olduklarını söyleyen Seçer, “Asıl maharet onlarda, 2024’te iktidarın kapısının anahtarı onların elinde. Kilidi takarlar, açarlar ya da açamazlar ama eski görev yapan, özellikle ikinci dönemini yaşayan 6 büyükşehrin yine bu süreçte lokomotif olacağını düşünüyorum. İşte o zaman 5 yıldır Türkiye’de estirilen Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliği, Cumhuriyet Halk Partili Başkanların sosyal demokrat, halkçı belediyeciliği katlanarak devam ederse, yine konuşulursak hiç merak etmeyin 2028 yılında ya da daha önce yapılacak seçimlerde iktidar kaçınılmaz. Tabi ki Türkiye’nin konjonktürü ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin üreteceği politika, güdeceği siyaset genel seçimlerde asıl belirleyici olur” şeklinde konuştu.

Süleyman AltınözSüleyman Altınöz