YEREL

MELMEK Sergisi Ziyarete Açıldı

Birçok alanda sayısız el emeği ürünün tanıtıldığı sergi hakkında açıklamalarda bulunan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, ‘’Sosyal belediyeciliği çok önemsiyoruz. Bu kapsamda kadın hemşehrilerimizin ilgili olduğu alanlarda var olan yeteneklerini ortaya çıkartmak için MELMEK kurslarımızda eğitimlerimize durmaksızın devam ediyoruz.

MELMEK Sergisi Ziyarete Açıldı

Kurslarımızda ev tekstilinden el nakışlarına, örgü atölyesinden hediyelik eşya yapımına, geleneksel iğne tekniklerinden ebru ve minyatür sanatlarına kadar birçok el işi eğitimi veriyoruz.

Bu kursları vermemizdeki temel amacımız, kadınların hem meslek edinmesi hem de sosyalleşmesidir. MELMEK kurslarımızdan sertifika almak isteyen vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Kursiyerlerimiz sertifikalarını aldıktan sonra eğitim aldıkları alanlarda kalifiye eleman olarak çalışabilme imkanı buluyor. Kadınların istihdamına, ayakları üzerlerinde durabilmelerine önem veriyoruz. Melikgazi Belediyesi ve Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen yıl sonu sergimizde sayısız el emeği ürün tanıtıldı. Vatandaşlarımızın sergimize göstermiş olduğu yoğun ilgisi için teşekkür ederim. Sergimizde el emeği ürünlerini sergileyen bütün kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi kutluyorum. MELMEK el işi kurslarımıza, kendini seçtiği alanda geliştirmek isteyen bütün hemşehrilerimi bekliyorum.’’ dedi.

MasterMaster