KÜLTÜR - SANAT

Öğretmenler Korosu izleyicisinden büyük beğeni aldı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Öğretmenler Korosu gönülleri fethetti.

Öğretmenler Korosu izleyicisinden büyük beğeni aldı

Şef Mahir Aslan yönetiminde ilçedeki öğretmenlerden oluşan öğretmenler korosu, Türk Halk Müziği’nden oluşan eserleri solo ve koro olarak seslendirerek izleyicisinden büyük beğeni aldı.
Koro, duygusal derinliği artıran yaylı ve vurmalı çalgıları ustalıkla çalan yetenekli müzisyenler tarafından eşlik edildi.
Gecenin en önemli anlarından biri, "Erbane" gibi geleneksel çalgıların ustaca kullanılmasıydı ki bu da performansa özgünlük ve ritmik bir dinamizm kattı. 
Gecenin en önemli anlarından biri de Şef Mahir Aslan'ın bağlama çalarken yaptığı solo performanstı. 
Program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli ve protokol üyelerince koroda görev alan öğretmenlere teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, koro ekibine teşekkür ederek,"Öğretmenlerimizin sahnelediği bu koro, farklı branşların bir armonide buluştuğu muazzam bir geceydi. Sahnedeki her enstrümanın, seslendirilen her eserin ardında, öğretmenlerimizin ailelerinden ve kişisel zamanlarından fedakarlık yaparak sarf ettiği büyük bir emek yatıyor. Bu özel anları bizlere armağan eden tüm öğretmenlerimize gönülden şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.
 

Kaynak : PHA

MasterMaster