Akdeniz Belediyesi

Yaşar Kemal Parkı Yenileniyor

Eş Başkanlar Sarıyıldız ve Arslan, yenileme çalışmalarını yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı.

Yaşar Kemal Parkı Yenileniyor

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, her gün binlerce yurttaşın dinlenmek için uğrak yeri olan Yaşar Kemal Parkı’nda başlatılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Ekiplerden bilgi alan Eş Başkanlar, yenileme çalışmaları bittiğinde parkın çok daha güzel bir görünüme kavuşacağını ifade etti. Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mersin/Adana D-400 Karayolu üzerinde bulunan; Çay, Çilek, Özgürlük ve Karaduvar mahallesi sakini binlerce yurttaşın faydalandığı 14 bin metrekare büyüklüğe sahip Yaşar Kemal Parkı’nda kapsamlı bir bakım ve yenileme çalışması başlattı. İş makineleri desteğiyle başlatılan çalışmalar kapsamında öncelikle parkın zemini güçlendirilirken, ayrıca peyzaj, kaldırım, bordürler yenilenip, yeni kamelyalar, oturma bankları ve çöp kovaları yerleştirilecek, aydınlatma ekipmanları elden geçirilip yenilenecek. Eş Başkanlar, gün içinde Gündoğdu Mahallesi’nin sokaklarındaki kilit taşı ve kaldırım yenileme çalışmalarını da yerinde inceledi.

“Her gün binlerce insanımız bu parka uğruyor”

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, Yaşar Kemal Parkı’nda başlayan yenileme çalışmalarını yerinde inceleyip ekiplerden bilgi aldı. Bir açıklama yapan Eş Başkan Arslan; “Çay, Çilek, Karaduvar ve Özgürlük mahallelerimize yakın olması nedeniyle her gün binlerce insanımızın uğradığı bu parkımız, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sayesinde çok daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşacak. Bölgede birçok firma faaliyette olduğu için de buralarda çalışan yüzlerce işçi kardeşimiz özellikle öğle aralarında parkımıza gelip dinlenme fırsatı elde edecek. Yeni yüzüyle yakında hizmet verecek parkımız şimdiden yurttaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

“Akdeniz’in park ve yeşil alan varlığını arttıracağız”

Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız da açıklamasında, 14 bin metrekare genişliğe sahip Yaşar Kemal Parkı’nda bin 700 metrekare karo, 2 bin 400 metretül bordür yenileme çalışması yapılacağını belirtti. Sarıyıldız; “Gerek çevresindeki işyeri yoğunluğu gerekse 4 mahallemize yakın olması nedeniyle her gün binlerce yurttaşımızın uğrayıp dinlendiği parkımıza 10 yeni kamelya, 30 adet bank ve ihtiyaç durumuna göre de onlarca çöp kovası yerleştirilecek. Bir yandan Akdeniz’de mevcut park ve yeşil alanlarımızı yenilerken, imkânlarımız ölçüsünde park sayımızı da arttırmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Süleyman AltınözSüleyman Altınöz