GÜNCEL

Asfaltlama çalışmaları devam ediyor

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman’da yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin ulaşımını sağlayacak güzergahın asfaltlama çalışmaları devam ediyor.

Asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Yapımına 2020 yılında başlanılan ve Sağlık Bakanlığının yaptığı Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin kısa süre zarfında açılması planlanıyor. İnşasının büyük bir bölümünün tamamlanması ve artık açılış için günler sayması üzerine altyapı ve üstyapı çalışmalarını yürüten Adıyaman Belediyesi, altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından üstyapı çalışmalarını sürdürmekte.
400 Yataklı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yan tarafına yapılan Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin çevresinde çalışmalar yürüten Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hastanenin yol güzergahında asfalt çalışmalarına devam ediyor.
Yürütülen alt ve üst yapı çalışmaları hakkında açıklama yapan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Şehrimizin büyük ihtiyaçlarından biri olan ve yapımının tamamlanmasına ramak kalan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin bir an önce halkımızın hizmetine açılması adına üzerimize düşen ne varsa yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda hastanenin alt yapı çalışmalarını tamamladık ve şuan ekiplerimiz yapımı tamamlanmak üzere olan hastane güzergahında bulunan yolların asfaltlama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, memleketimize bir an önce açılarak hizmet vermesini ve hayırlı olmasını diliyorum” sözlerini dile getirdi.
 

Kaynak : PHA

MasterMaster