Yenişehir Belediyesi

Başkan Abdullah Özyiğit, mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Mersin Yenişehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Özyiğit mazbatasını aldı. Başkan Özyiğit, “Yenişehir halkı emin olsun, kentimiz emin ellerde.” dedi.

Başkan Abdullah Özyiğit, mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Mersin Yenişehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Özyiğit mazbatasını aldı. Başkan Özyiğit, “Yenişehir halkı emin olsun, kentimiz emin ellerde.” dedi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden aday gösterilen ve yeniden belediye başkanı seçilen Abdullah Özyiğit’e mazbatası, Mersin Adliyesinde Yenişehir İlçe Seçim Kurulu Başkanı İsmail Akay tarafından verildi. Mazbata Töreni’nde Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri de mazbatalarını aldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, mazbatasını aldıktan sonra CHP Yenişehir İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Toprak Çalışkan ve partililerle bir araya gelen Başkan Özyiğit, çalışmalarından dolayı teşekkür etti, Yenişehir için birlikte çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Başkan Abdullah Özyiğit, ardından Yenişehir Belediyesi önünde kendisini bekleyen yüzlerce Yenişehirli ile buluştu. Başkan Özyiğit daha sonra CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Toprak Çalışkan ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

“Bayram Yenişehir’e, Mersin’e ve tüm Türkiye’ye erken geldi”

Yenişehirlilere seslenen Başkan Abdullah Özyiğit, “Değerli dostlarım, görüyorum ki bayram Yenişehir’e, Mersin’e ve tüm Türkiye’ye erken geldi. Bayramımız kutlu olsun. Hoş geldiniz. Sizleri yanımızda görmek bize her zaman güç verdi. Başarımızın altında işte bu birliktelik var. İyi ki varsınız. Bugün; Yenişehirlilerin büyük desteğiyle, halkımız adına mazbatamızı aldık. 5 yıllık bir görev süremize başladık. Yolumuz uzun, yolumuz açık olsun. Kentimize hayırlı olsun. 31 Mart seçimlerini geride bıraktık. Seçim süreci kentimizde büyük bir olgunlukla geçti. Demokratik sürece katkı sunan adayları kutluyor, sandığa giderek oyunu kullanan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bizlere destek veren, daha güzel bir kent için güvenen, gece gündüz demeden çalışan tüm yol arkadaşlarıma ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli hemşehrilerim, 5 yıl boyunca halkımıza hizmet ettik. Kentimiz için, yarınlarımız için çalıştık. Zor günlerde yoldaşlığı, dayanışmayı elden bırakmadık. Halkımız bu emeği, bu hizmeti gördü. Ve bir 5 yıl için daha büyük bir teveccüh gösterdi. Yenişehir halkı emin olsun, kentimiz emin ellerde.” dedi.

“Kentimizin her köşesine; halkçı belediyecilikle hizmet götürmeye devam edeceğiz.”

Konuşması sırasında alanda bulunan CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday Adaylılarını da sahneye davet ederek, birliktelik mesajı veren Başkan Özyiğit şunları söyledi: “Yenişehir benim evim, Yenişehirliler benim ailem. Evime, aileme gözüm gibi bakacağıma söz veriyorum. Evim için ailem için gözümü budaktan sakınmayacağıma söz veriyorum. Kentimizin her köşesine; halkçı belediyecilikle hizmet götürmeye devam edeceğiz. Yenişehir’in gelişimini ve ilerleyişini sürdüreceğiz. Halkımız için ve halkımız adına mazeretsiz, bahanesiz çalıştık, çalışacağız. Sorumluluk almaktan asla çekinmedik, çekinmeyeceğiz. Değerli dostlar, Yenişehir için daha da heyecanlıyız, çünkü önümüzde 5 yıl var. Emin olun, bu 5 yıla hep birlikte yine büyük başarılar sığdıracağız. Halkımızın güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Hemşehrilerimiz bizden hizmet bekliyor. En doğal hakları. Çünkü Yenişehirliler, bize çocuklarının geleceğini, yaşadığı sokakları, oturduğu evi emanet etti. Emanete sahip çıkacağız. Bunu hep birlikte başaracağız.”

Süleyman AltınözSüleyman Altınöz