EĞİTİM

Mersin Milli Eğitim Camiasına Güler Yüzlü Müdür

Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğinde eğitimciler, öğrenciler ve gazeteciler bir araya geldi.

Mersin Milli Eğitim Camiasına Güler Yüzlü Müdür

Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğinde eğitimciler, öğrenciler ve gazeteciler bir araya geldi. Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile birlikte Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyet Başkanı A.Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Mersin İlkhaber Gazetesi sahibi Nazire Altınöz. Mersin İlk Haber Gazetesi Yazı işleri Müdürü Süleyman Altınöz’ün yanısıra birçok şube müdürü, öğretmen, öğrenci ve gazetecinin katıldığı iftar yemeği tam bir kaynaşma havasında geçti. Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Ördek ile okul öğretmen ve öğrencilerin konuklarla yakınen ilgilendiği iftar yemeği öncesi ney dinletisi ile birlikte hoş sohbetler yapıldı. İftar yemeği sonrası ise tutulan oruçların kabul olması dileğiyle dualar okundu.  Mersin il Milli Eğitim Müdürlük Görevine atandığı günden itibaren mersin eğitim camiasında birçok değişikliklere imza atan Mersin İl Milli eğitim müdürdü Fazilet Durmuş atandığı günden itibaren mersin eğitim camiasında yüzler gülmeye başladı. Mersin Eğitim camiasında neden yüzler gülmeye başladı. Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Mersin milli Eğitim müdürümüz ne zaman makamına gittiysek bizleri güler yüzüyle karşılıyor ve sorunlarımızla yakından ilgileniyor bu yüzden Milli eğim müdürümüz Fazilet Durmuş gülüyor eğitim camiası neden gülmesin dedi. Göreve geldiği günden itibaren Mersin’de her kesimin sevgisini kazanan İl Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, özellikle gazeteciler ile bol bol sohbet edip, fikir alışverişinde bulunurken, iletişim lisesi öğrencileriyle de yakından ilgilendi. Okul binasını da gezerek eksikler konusunda bilgiler alan Durmuş, çok nezih bir ortamda gerçekleştirilen iftar programından memnuniyetle ayrıldı.

HASRET GİDERDİLER

Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Ördek, Müdür Yardımcısı Veysel Pekel ile birlikte iletişim bölümü öğretmenleri Bülent Sınıkçı, Yücel Yeşil, Tülin Sayar, Serap Kozak ve Seher Özata ile öğrencilerin konukseverliği tam not alırken, şimdinin acar muhabirleri, dünün iletişim lisesi mezunlarıyla uzun yıllar sonra görüşme fırsatı bulan öğretmenler, eski öğrencileriyle bol bol hasret giderdiler. Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyet Başkanı A.Vahap Şehitoğlu, başta İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un yanısıra eğitimciler ve geleceğin gazetecileri ile iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluk verici olduğuna vurgu yaparak, “Emeği geçen herkese meslektaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

Süleyman AltınözSüleyman Altınöz